Rodzinna Palarnia Kawy Lafaye
1237
page-template-default,page,page-id-1237,bridge-core-2.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.2.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Automatyzacja

LAFAYE SP. Z O.O.

realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich -Fundusz Wsparcia Inwestycyjnego:

Numer wniosku: 1/FWI-C19/2020/988
Umowa o powierzenie grantu nr 1/FWI-C19/2020/988/UPG/451

Cel projektu:
Wsparcie przedsiębiorców na dywersyfikację działalności poprzez wprowadzenie nowych produktów/ usług lub wprowadzenie nowej metody produkcji/świadczenia usług dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID-19.

Dodatkowo projekt polegać będzie na dywersyfikacji działalności poprzez wprowadzenie innowacji w zakresie stosowanych metod technologicznych przedsiębiorstwa, które polegając na aplikacji azotu w trakcie paczkowania ziarna kawy, uzyskują wyższą jakość i dłuższą świeżość produktu.

Planowane efekty:
Planowany projekt umożliwi funkcjonowanie firmy w nowych warunkach kryzysowych oraz utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia.

Wartość całkowita projektu:
89021,30

Wkład Funduszy Europejskich:
60000,00

Rozwijamy się

AUTOMATYZACJA

w Palarni kawy Lafaye

Automatyzacja procesów zachodzących w produkcji to ważny element rozwoju każdej firmy! I my także rozwijamy się dla Was! Oprócz tego, że nasze opakowania zmieniają powoli szatę graficzną to i Wy możecie u nas zamówić swoje opakowania w pełnym zadruku Waszego projektu. Dzięki zautomatyzowaniu linii produkcyjnej i innowacyjnemu zastosowaniu aplikacji azotu do opakowania kawy przedłużamy żywotność produktu do spożycia.

Zapytacie jakie korzyści?
  • skrócenie czasu realizacji produkcji
  • większa wydajność
  • …. i co najważniejsze – obniżenie kosztów pracy a tym samym
  • znacząca różnica cenowa gotowego produktu
Zapytaj nas o szczegóły:
biuro@lafaye.pl
+48 570 001 336

Nowy rodzaj opakowań Lafaye

Linia pionowo pakująca z aplikatorem azotu

Optymalna czystość azotu w zastosowaniach do pakowania żywności

Pakowanie w atmosferze modyfikowanej zwanej też ochronną dla wielu produktów spożywczych jest warunkiem, którego spełnienie pozwala na wydłużenie okresu przydatności do spożycia, poprawę ich wyglądu oraz smaku poprzez zapobieganie lub opóźnianie mechanizmów psucia się.
Mówiąc prościej, opakowania ze zmodyfikowaną atmosferą wykorzystują główne gazy składowe, które tworzą atmosferę ziemską – azot, tlen i dwutlenek węgla, a następnie zmieniają mieszankę i/lub proporcje w celu uzyskania korzystnych właściwości umożliwiających dłuższą konserwację żywności.
Azot dopuszczony do kontaktu z żywnością w Europie jest klasyfikowany jako dodatek do żywności i otrzymuje numer dodatku E941. Wiele innych organów ustawodawczych na świecie również przyjmuje normę europejską lub stosuję bardzo podobną specyfikację.

Niniejszy projekt wpisuję się w typ 1* wsparcia i będzie polegać na dywersyfikacji działalności poprzez wprowadzenie innowacji w zakresie stosowanych metod przedsiębiorstwa. Wdrożona zostanie 1 innowacja dla firmy METODA: Aplikacji azotu w trakcie paczkowania ziarna kawy, uzyskując wyższą jakość i dłuższą świeżość produktu. Będzie to możliwe po zakupieniu środka trwałego w postaci linii pionowo pakującej z aplikatorem wentyla do pakowania kawy ziarnistej w opakowania od 100 do 1000 g. Zastosowanie takiego rozwiązania w zakresie procesu produkcyjnego opartego o pakowanie ziaren kawy do opakowań, wpłynie na osiągnięcie wyższej jakości i pozwoli na utrzymanie świeżości ziaren przez dłuższy czas. Rozwiązanie takie nie jest obecnie stosowane. Proces przetwórstwa i pakowania obecnie skupiony jest na niskiej ergonomii i efektywności, co oznacza, że od wypalenia kawy, do przygotowania jej do dystrybucji, przechodzi przez wiele kolejnych stanowisk pracy (palenie – oklejanie opakowań – etykietowanie – dozowanie – zaklejanie – dystrybucja), obniżając tym samym wydajność procesu. Realizacja projektu przyczyni się bezpośrednio do dywersyfikacji usługowej działalności. Zastosowanie takiej metody procesu produkcyjnego pozwoli na dostosowanie wydajności w zakresie pakowania kawy do wydajności obecnego poziomu wypalania. Za pomocą linii pionowo pakującej z aplikatorem wentyla możliwe będzie zdywersyfikowanie obecnego rozwiązania na jedną linię, na której odbywać się będą wszystkie niezbędne czynności do wypalenia kawy, przez jej paczkowanie i przygotowanie do dystrybucji. Dzięki zastosowaniu innowacyjności w zakresie procesu produkcyjnego, możliwe będzie zwiększenie efektywności, co bezpośrednio przełoży się na podnoszenie jakości usług. Koszty planowanego do zakupu środka trwałego zostały oszacowane na podstawie rozeznania rynku (cenniki internetowe). Zastosowano przy tym zasadę efektywności ponoszenia środków, wybierając najniższe ceny za planowanie urządzenia.

* – typ 1 wsparcia: należy opisać na czym polega dywersyfikacja działalności i jakie innowacje w przedsiębiorstwie zostaną wprowadzone w odniesieniu do obecnego stanu.